FANDOM


Maria Konarska – postać fikcyjna występująca w serialu Czas honoru. Po raz pierwszy wystąpiła w odcinku 1, gdy uratowała Wandę po próbie samobójczej. Była żoną Czesława i Matką Władka i Michała. W 13 odcinku zginął Czesław i lekarka została wdową. W 18 odcinku spotkała swojego dawnego znajomego niemieckiego lekarza Ottona Kirchnera. Gdy ten dowiedział się o śmierci syna w Grecji, wyjechał na front wschodni. W 3 sezonie trafiła na pawiak, skąd za wywołanie Porodu więźniarki została skierowana do Auschwitz. W 41 odcinku Otto polecił kobietę Gubernatorowi Warszawy, Ludwigowi Fischerowi. Kobieta pracowała u mężczyzny i zaprzyjaźniła się z jego Matką, Getrudą. W 53 odcinku wraz z Ottem została uwolniona z obozu w Bawarii. Otto wraz z Amerykańskim Lekarzem uratowali jej życie. Znalazła pracę w jednym z Warszawskich Szpitali. Spotkała się też z Władkiem i Michałem. W 61 odcinku operowała Rudą, która trafiła tu z raną postrzałową. W 66 odcinku trafiła się jej niezwykle ważna pacjentka- dyrektorka MBP Ada Lewińska. Lekarka postanowiła to wykorzystać. W 71 Otto dowiedział się o tym, że jego syn Hans Żyje. W 77 odcinku Hans jednak zginął w wypadku. Maria pocieszała Otta, który wyjechał do Niemiec.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki