FANDOM


C-3PO - droid o kształcie człowieka, bohater Gwiezdnych wojen. Występuje we wszystkich sześciu filmach pełnometrażowych z cyklu. Zajmuje się głównie tłumaczeniem różnych języków. Przyjaźni się z R2-D2. C-3PO zachowyje się w charakterystyczny, nietypowy dla droidów sposób: często panikuje, jest uczuciowy i posiada sporą wiedzę.

W części pierwszej C-3PO nie posiada jeszcze obudowy, w drugiej posiada obudowę srebrną, a w kolejnych epizodach - złotą.

C-3PO został skonstruowany przez małego Anakina Skywalkera na planecie Tatooine. Podczas wizyty Qui-Gon Jinna i Obi Wana Kenobiego na tej planecie (wskutek której Anakin został zabrany na szkolenie Jedi) C-3PO po raz pierwszy spotkał R2-D2. Dziesięć lat później Anakin ponownie przybył na Tatooine, tym razem zabrał ze sobą droida, który następnie trafił do Padmé Amidali. Po śmieci Padmé i przejściu Anakina na Ciemną Stronę Mocy C-3PO przeszedł czyszczenie pamięci i wraz z R2-D2 trafił pod komendę Baila Organy. Podczas Galaktycznej Wojny Domowej oba droidy służyły po stronie rebeliantów.

Puzzel To jest dopiero zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki